Aukční server AUKRO.cz

Společnost Aukro provozuje největší internetový aukční portál na českém internetu, který se od počátku své existence orientuje na nejširší veřejnost. Aukro.cz zahájilo svoji činnost v srpnu roku 2003. Registrace je zdarma, rychlá a jednoduchá. Služby serveru můžete aktivně využívat až po registraci. Tato registrace probíhá ve třech krocích:

  1. nejprve vyplníte registrační formulář. Zde je nutné povinně uvést tyto údaje: jméno, příjmení, adresa, PSČ, město, region, země,  e-mail a telefon.
  2. Na uvedenou e-mailovou adresu je zaslán dopis, který obsahuje odkaz na stránku umožňující dokončení registrace. Tento krok je ohromně užitečný v tom, že na Aukru existují pouze uživatelé s ověřenou poštovní adresou.
  3. Ve třetím kroku registrace volíte ještě své uživatelské jméno a heslo.

Ve chvíli, kdy Vám pošta doručí doporučený dopis s aktivačním kódem navštívíte opět tento web a aktivační kód zde zadáte. Tím je Váš účet ověřen a můžete začít z vesela obchodovat.

Prodej na Aukru

Jakmile máte Váš účet aktivovaný, můžete vystavit jakýkoliv předmět. Předmět na Aukro vystavíte tak, že se přihlásíte, kliknete na odkaz „moje aukrov hlavní navigační liště, dále pak na záložku „můj prodej“ a v levém menu kliknete na odkaz „vystavit předmět“.

Při vystavení předmětu zvolíte jaký typ aukce chcete využít. Nejpoužívanějším typem aukce je klasická aukce s přihazování, kdy mají kupující možnost během několika dnů zvyšovat cenu až na maximální tržní. Druhým typem je Kup teď – bez přihazování - prodáváte za pevně stanovenou cenu prvnímu zájemci.

Prodávat předměty na online aukční síni aukro je jednoduché. Na Aukru prodávají předměty obyčejní lidé, kteří se často snaží prodat pro ně již nepotřebné věci, ale i podnikatelé, kteří se prodejem věcí na živí. Naleznete zde široký sortiment věcí - lidově řečeno od špendlíku po lokomotivu.

Nákup na Aukru

Pokud máte vybranou konkrétní aukci a chcete se jí zúčastnit, tak jen napíšete částku, kterou chcete přihodit a potvrdíte ji. Web Aukra se vás zeptá na uživatelské jméno a heslo, po jejichž zadání bude celý příhoz dokončen. Doporučuje se aukce sledovat do poslední chvíle, protože právě v posledních hodinách a minutách dané aukce se přihazuje nejvíce.

Prodávat předměty na online aukční síni aukro je jednoduché. Buďto budete přihazovat on-line, pokud vyhrajete v aukci předmět máte koupen a stačí se dohodnout s prodávajícím jak a kdy bude předán, popřípadě poslán. Druhý případ je zakoupení předmětu bez přihazování. Prodejce určí cenu, za kterou může být předmět koupen bez nutnosti účastnit se aukce.

Pro bezpečné nakupování je velice dobré sledovat komentáře. Slouží pro informování kupujících o tom jestli prodávající plní své závazky. Stručně se dá říci, že čím více pozitivních komentářů prodejce má, tím bude nejspíš váš obchod bezpečnější. Nejste-li se zbožím spokojeni, je udělení záporných komentářů tou nejlepší cestou, jak informovat ostatní účastníky dražby. Můžete tedy udělit záporný komentář s odpovídajícím odrazujícím textem.

Díky tomu, že má Aukro tolik uživatelů, pořád můžete nacházet nové a nové skvělé nabídky a díky tomu ušetřit mnoho peněz.

Bezplatná registrace

Pokud se chcete bezplatně registrovat na Aukce, klikněte zde. Následně vyplňte požadované údaje a vyčkejte na zaslání dopisu s aktivačním kódem. Celý proces registrace je jednoduchý, rychlý a bezplatný.