Aukční server ebay.cz nebo ebay.com

eBay je celosvětově nejznámější americká internetová aukční síň, která byla založena v San José dne 4. září 1995 počítačovým programátorem Pierrem Omidyarem. Ebay je největší aukční server, což je zárukou toho, že vše co hledáte naleznete právě na eBay.

V roce 2009 byla celková hodnota zboží prodaného přes eBay 60 miliard dolarů. Díky velmi široké nabídce zboží od prodejců z celého světa lze přes eBay koupit či prodat prakticky cokoliv. Kromě klasického aukčního „přihazování“ lze využít možnosti „Buy It Now“, což znamená nakoupit zboží ihned za stanovenou cenu. Pro nákup a prodej je nutné se zaregistrovat a zřídit si uživatelský účet.
Jakmile budete hotovy s Vaší registrací do aukční síně eBay, čeká Vás ještě několik málo kroků, které jsou neméně důležité. Především se bude jednat o zřízení účtu v systému PayPal. PayPal není nic jiného, než-li bezpečný prostředník mezi Vaším bankovním účtem a účtem druhé strany (kupující, prodávající).

Do systému Paypal se bez problémů přihlásíte, pokud máte zřízenou platební kartu, která se systémem spolupracuje. Používat lze karty MasterCard, Visa, American Express a Discover. Paypal podporují také některé karty Visa Electron.

Ebay nabízí více zbožových položek než kterýkoli obchod na světě a vše je okamžitě ke koupi. Zboží si můžete koupit ihned a do týdne jej mít doma. Navigace v tomto gigantickém e-obchodu je vybroušená do dokonalosti – na eBay se nakupuje snáze než ve většině internetových obchodů.

Nakupování na eBay většinou začíná vyhledáváním požadovaného zboží v aukcích. Můžeme použít buď jednoduché vyhledávání v poli s tlačítkem "Search", které nalezneme na každé stránce, nebo použijeme rozšířené vyhledávání ("Advanced Search"), kde máme na výběr mnoho voleb a nastavení pro přesné vyhledání požadovaného zboží. Vyhledané zboží je zobrazeno v přehledném seznamu s odkazy na detaily jednotlivých aukcí. Poté už si můžete začít dražit své vyhledané zboží.

eBay v České republice

23. února 2010 odstartoval eBay českou verzi. Česká verze eBay.cz přináší jak překlad aukčního rozhraní eBay, tak průvodce nakupujících i centrálu Můj eBay, ale nastavení eBay účtu nadále přehazuje na anglickou verzi stránek, takže počítejte s tím, že prostředí není ani zdaleka jazykově konzistentní. Česká centrála Můj eBay je jednoduchou variantou té anglické, takže úpravy vložených údajů už budete muset provádět v té anglické.

Bezpečnost na eBay zajišťuje vedle dokonale zvládnutého registračního systému a pravidel také takzvaný systém komentářů mezi prodávajícími a kupujícími. V podstatě se jedná o to, že po ukončení obchodní transakce si kupující s prodávajícím vzájemně udělí hodnocení, plus již výše zmíněný komentář. Na základě těchto komentářů a hodnocení lze dopředu zjistitíte, s kým máte tu čest a ještě před samotným obchodem jste obeznámeni dotyčným prodávajícím.

Společnost eBay vlastně byla první, která aukce dostala na internet a umožnila tak výhodně obchodovat v aukcích naprosto všem.

Bezplatná registrace

Pokud se chcete bezplatně registrovat na Aukce, klikněte zde. Následně vyplňte požadované údaje a vyčkejte na zaslání dopisu s aktivačním kódem. Celý proces registrace je jednoduchý, rychlý a bezplatný.