Výhody internetových aukcí

  • Nízká cena - zřejmě největší výhodou internetových aukcí je nižší cena oproti kamenným prodejnám.
  • Obrovský výběr - velké aukční servery nabízí více nabídek než kterýkoli obchod na světě, a vše je okamžitě k dostání.
  • Snadné vyhledávání - zboží můžete najít procházením katalogu, pomocí vyhledávání, ze seznamu končících aukcí, ze seznamu nejnovějších, prohledáváním aukcí s vyvolávací cenou 1 Kč atd. Dobrá orientace v nabídce zboží, fotografie, podrobné popisy. Na většině aukčních serverů se nakupuje velice snadno.
  • Komunikace - většina prodejců v aukcích komunikuje lépe, obratem, vstřícněji, ochotně zodpovídají dotazy, i když máte o zboží jen pouhý zájem.
  • Rychlost dodávky - jJe lepší než u internetových obchodů, kde se často prodává zboží, které není skladem, musí se objednávat a musí se na něj čekat. V aukcích je prodejce povinen zboží mít fyzicky k dispozici, jinak riskuje postih.

Největší motivací pro nákupy je především úspora času, výhodná cena, pohodlí při nákupu a široký výběr zboží. Nakupování probíhá elektronickou formou s využíváním online plateb.
Online aukce se začínají konečně v Čechách dostávat do podvědomí lidí. Stále více lidem začíná být tento způsob prodeje bližší a postupně si na něj zvykají. Obchodovat můžete z pohodlí domova, je to velmi jednoduché a bezpečné.